W przededniu wielkich zmian

Stało się. Jutro zaczynamy nowy etap w naszym życiu.  Nie będzie frazesem stwierdzenie, że od teraz nic nie będzie takie same. Fakt, że to co nas czeka dotyczy wielu dzieci na całym świecie, nie powoduje tego, że naszego synka nie czeka życiowa rewolucja…Za kilkanaście godzin zaprowadzę mojego małego synka do PRZEDSZKOLA.

Dorastanie dziecka jest naturalne, nieuchronne, nawet przecież porządane. Przedszkole to ani niezbędny ani kluczowy, ale bez wątpienia kolejny stopień w stronę do dorosłości. Rozum to wie, ale matczyne serce drży, z żalu za tym co mija, z lęku przed nieznanym. Starałam się o tym nie myśleć, ewentulnie skupialam sie na pozytywnych aspektach, ale nikt mnie nie przekona, że dla dziecka nie jest to REWOLUCJA.  Dotychczas pępek naszego wszechświata na kilka godzin stanie się tylko jednym z kilkunastu poodpiecznych obcej pani a dla kilkunastu obcych dzieci tylko towarzyszem niedoli ;)

Zastanawiam się jak sprawić żeby synek mi ufał, żeby wiedział, że może powierzyć mi każdy swój problem, tak żebym mogła go chronić, służyć radą. To wszytko przed nami.

A tak było daleko do tego momentu…

5 myśli nt. „W przededniu wielkich zmian

  1. Gratulacje dla Twojego małego przedszkolaka:))) WIELKI krok w dorosłość! Zaciskam kciuki i wszystkie pozostałe palce, za to, żebyście (OBOJE), jak najbezboleśniej przeszli przez ten pierwszy czas!!!!

  2. Stresa mam. Spakowal ukochane autka,szczoteczke,paste,chusteczki.
    I poszedł spać nieświadomy co jutro go czeka.

    Ahh…a matce się łza w oku kreci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>